Informacja o Grupie Artystycznej "Perły z Lamusa"

Perly z Lamusa

Kilkoro zapaleńców - słuchaczy UTW postanowiło bawić, śmieszyć i... wzruszać siebie i innych. Założyli grupę rozrywkową "Perły z Lamusa" w dniu 1 lutego 2013 roku.

W skład weszli:

1. Anna Tchórzewska - reżyser
2. Danuta Głogowska
3. Bożenna Winiarska-Kasprzyk
4. Mieczysław Siemiączko
5. Bogusław Zieliński

W ciągu miesiąca przygotowali program słowno-muzyczny "Portret kobiety". Oprócz scenek rodzajowych, humorystycznych wierszy okolicznościowych i piosenek znalazły się utwory W. Szymborskiej i A. Osieckiej.

Serdeczność z jaką grupa jest przyjmowana mobilizuje do działania i pracy nad różnorodnymi formami programowymi.


Perły z Lamusa to grupa
Która ciągle nowych wyzwań szuka
I do serc publiczności puka
Scenki, skecze, monologi
To są dla nas małe progi
A muzyczka ta tkliwa dynamika
Siedzi w nas i jak zegar tyka
Śpiewać przecież każdy może
Troch lepiej, trochę gorzej
My też z nią się próbujemy
I śpiewamy jak umiemy
Już nam 9 lat stuknęło
I jak chwilka przeminęło
Chociaż starość już nadchodzi
To my ciągle, ciągle młodzi
I choć zdrowie już nie to
Nie myślimy o nim - bo
"Choć czas kradnie brak pamięci
Reumatyzm w pałąk skręci"
To my się nie poddajemy
I na scenie czasami szalejemy
A publiczność nasze występy nagradza
I oklaskami życie nam osładza
Pandemia występy nam zamknęła
Ale nasza szefowa w The Voice Senior błysnęła
Obiecujemy, że na Laurach nie spoczniemy
I do 10-lecia jakoś dożyjemy

26.04.2022 r.


Wierszyk nie powiedział o Perłach wszystkiego w związku z powyższym kilka zdań dodatkowych. Otóż za nami ponad 260 występów w ciągu 9 lat. Jesteśmy znani nie tylko w regionie świętokrzyskim. Byliśmy 3-krotnie w Warszawie, 2-krotnie w Krakowie. Śpiewaliśmy w Opocznie, Radomiu a nawet w Koszalinie. W 2018 r. gościliśmy przez 4 dni na KASZUBACH w gminie GNIEWINO, a w 2019 r. przeżyliśmy piękną przygodę w programie telewizyjnym "Mam Talent".

Szczególnym wydarzeniem była dla nas wizyta w Pałacu Prezydenckim w październiku 2019 r.. Pierwsza Dama Pani Agata Kornhauser-Duda zaprosiła nasz zespół z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA OSÓB STARSZYCH.

Pandemia zamknęła nas w 2020 r., ale nie poddaliśmy się i w 2021 r. daliśmy 9 koncertów. Mamy na swoim koncie 6 SCYZORYKÓW, wyróżnienia, dyplomy. To cieszy, ale Państwo jesteście naszym "motorem napędowym" i za to pięknie dziękujemy.

 

124

27 kwietnia 2022 r.  w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się koncert z okazji jubileuszu 9-lecia Grupy Artystycznej "Perły z Lamusa" pt. "Jeszcze nie czas...". W wydarzeniu wzięły udział Zastępca Prezydenta Skarżyska-Kamiennej Krzysztof Myszka,  wicestarosta Anna Leżańska i członek zarządu Katarzyna Bilska oraz Poseł na Sejm RP Marzena Okła-Drewnowicz. 

Koncert obok występów jubilata czyli "Pereł z Lamusa" uświetniły występy gości, wśród których byli m.in.: Zespół "FANTAZJA" z Szydłowca, Chór "MEZZOFORTE" ze Skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Zespół "The Fifty Five" ze Skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Zespół tańca współczesnego "Ósemeczki" ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej.

 
 
Czytaj więcej...

koledowanie z Perlami z Lamusa 202116 grudnia 2021 r. w Patio Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się koncert pt. „Kolędowanie z Perłami z Lamusa”.

Koncert był doskonałą okazją do wspólnego kolędowania. Święta zbliżają się wielkimi krokami, piękne polskie kolędy jakie można było usłyszeć podczas koncertu wprowadziły wszystkich w świątecznym klimat. Choć ilość miejsc na widowni była ograniczona, Ci którzy przyszli n koncert na pewno nie żałowali.

Oprócz kolęd były też recytowane wiersze o tematyce świątecznej.

Czytaj więcej...

koncert z okazji Dnia Seniora Mlodym byc6 października 2021 r. w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się koncert z okazji Dnia Seniora pt. "Młodym być".

Wszystkich zebranych przywitali Grażyna Majewska, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta Skarżyska-Kamiennej. Koncert poprowadziła Halina Wężyk. 

Czytaj więcej...

koncert na Bis Perly z Lamusa26 maja 2021 r. o godz. 17:00 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się koncert z okazji Dnia Matki pt. "Mamo, nasza mamo" w wykonaniu Grupy Artystycznej "Perły z Lamusa".

Czytaj więcej...

dzien kobiet i mezczyzny 2021W środę, 10 marca 2021 r., na sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzny w wykonaniu Grupy Artystycznej "Perły z Lamusa" pt. ”Ech, mała - poszalej!!!”. Gościnnie wystąpiła też Grupa Fantazja z Szydłowca.

Czytaj więcej...

Anna Tchórzewska, mieszkanka Skarżyska-Kamiennej, zakwalifikowała się do finału programu The Voice Senior 2021. W półfinale zaśpiewała „Pamiętasz, była jesień” Sławy Przybylskiej.

Anna Tchórzewska, liderka zespołu Perły z Lamusa ze Skarżyska i Fantazja z Szydłowca, zakwalifikowała się do finałowej ósemki uczestników programu The Voice Senior 2021.

W półfinale skarżyszczanka zaśpiewała piosenkę Sławy Przybylskiej pt. „Pamiętasz, była jesień”. To trudna do zaśpiewania piosenka, co podkreślili jurorzy, zwłaszcza Witold Paszt.

 

Anna Tchórzewska uzyskała awans z jednej z trójek uczestników trenowanych przez Andrzeja „Piaska” Piasecznego, w której poza nią byli dwaj mężczyźni.

– Wszyscy jesteście wygrani. Wiedziałem, że ten etap przejdzie ten, kto znajdzie w sobie najwięcej spokoju. Ania pokonała tu samą siebie – powiedział Andrzej Piaseczny, wybierając do finału Annę Tchórzewską.

Anna Tchórzewska również przyznała w rozmowie z nami, że było to dla niej wyzwanie.

– Było zdecydowanie trudniej niż w pierwszym etapie. To trudna piosenka, w której są doły i góry, czyli niskie i wysokie tony. Wzruszyłam się też tym, że pokazano mój zespół Fantazję. Zbytnia wrażliwość to moja pięta achillesowa. Jednak dałam radę, choć znów niewiele pamiętałam z tego, co się działo na scenie. Dopiero w telewizji to widzę – powiedziała wokalistka.

Finał programu The Voice Senior odbędzie się w kolejną sobotę, 6 lutego 2021 roku. Spotka się w nim ośmioro najlepszych uczestników tegorocznej edycji.

Info: portal proskarzysko.pl

Anna Tchórzewska w półfinale The Voice Senior; fot. zrzut ekranu TVP 2 Anna Tchórzewska w półfinale The Voice Senior; fot. zrzut ekranu TVP 2 anna tchorzewska Anna Tchórzewska w półfinale The Voice Senior; fot. zrzut ekranu TVP 2 anna tchorzewska Anna Tchórzewska w półfinale The Voice Senior; fot. zrzut ekranu TVP 2

Więcej na: Pokonała samą siebie! Anna Tchórzewska w finale The Voice Senior | ProSkarżysko

W piątek 8 stycznia 2021 roku wicestarosta Anna Leżańska, sekretarz powiatu Małgorzata Nosowicz oraz pracownicy Zespołu ds. Polityki Społecznej i Senioralnej w imieniu Zarządu Powiatu Skarżyskiego złożyli gratulacje Pani Annie Tchórzewskiej za wspaniały występ w popularnym telewizyjnym show-The Voice Senior, którym podbiła serca całej czwórki trenerów programu i w najlepszym stylu rozpromowała powiat skarżyski.

Czytaj więcej...

"Nigdy nie mówcie sobie dość" - powiedziała Agnieszka.

Seniorzy są amatorami, a swój talent rozwijali w szkołach, klubach studenckich, ośrodkach kultury. W zespole rządzi Anna Tchórzewska. Nie ma ona wykształcenia muzycznego, występuje na scenie od małego. Zintegrowała kilkanaście osób, aby pokazać publiczności, że wiek nie ma w życiu znaczenia. Jeśli jest się młodym duchem, to można śpiewać, tańczyć, recytować i dokazywać na scenie. Perły żyją pełnią życia, słabościom mówią - nie! Lubią lata 60-te. Podziwiają ludzi, którym na emeryturze coś się chce. Biorąc udział w programie, chcą pokazać, że senior to wigor.

Info: https://www.tvn.pl/programy/mam-talent,19,pc

Całe odcinki możecie oglądać w player.pl

 

perly z lamusa w mam talent

26 maja 2019 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej wystąpiła Grupa Artystyczna "Perły z Lamusa" działająca przy Skarżyskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku z programem słowno-muzyczny "NIE JEST ŹLE - MAMO"., przygotowanym z okazji Dnia Mamy. W programie wystąpili również goście specjalni.

Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrada Kröniga.

Czytaj więcej...

przemija uroda zostaje pogoda 5 lecie Perly z LamusaPięć lat temu, 1 lutego 2013 roku, kilkoro zapaleńców - słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, postanowiło bawić, śmieszyć i... wzruszać siebie i innych. Założyli grupę rozrywkową "Perły z Lamusa". W środę, 31 stycznia ,w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej grupa obchodziła swoje piąte urodziny.  Z okazji Jubileuszu odbył się koncert pt. "Przemija uroda, zostaje pogoda", licznie zebrana publiczność zaśpiewała grupie gromkie Sto Lat.  

Czytaj więcej...

perly z lamusa nie tylko dla mamy

W środę, 24 maja, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się koncert z okazji Dnia Matki zatytułowany "Nie tylko dla mamy". Dla skarżyskiej publiczności wystąpiła Grupa Artystyczna  Perły z Lamusa działająca przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz  gość specjalny zespół Fantazja z Szydłowca, który działa przy Stowarzyszeniu "Spokojna Jesień Życia.

Grupa Perły z Lamusa nie raz już prezentowała się scenie Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, zawsze przyciągała tłumy, tak było i w dniu dzisiejszym, publiczność dopisała, artyści również, dali z siebie wszystko. Wszystkich zebranych przywitała Katarzyna Michnowska-Małek, dyrektorka MCK.

Czytaj więcej...

dzie MatkiW piątek 27 maja 2016r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej odbył się koncert Grupy Artystycznej 'Perły z Lamusa", artyści zaprezentowali licznie zebranej publiczności nowy program pt. "Nie zamyślaj się mamo".

Występy grupy "Perły z Lamusa" działającej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku przyciągają zawsze tłumy widzów, tak było i tym razem. W piątkowe popołudnie grupa zaprezentowała program przygotowany na Dzień Matki. Podczas występu mogliśmy usłyszeć wspaniałe piosenki związane z tematyką święta Matki, nie zabrakło również wierszy i scenek. Na scenie wystąpił również zespół taneczny The Fifty Five oraz gościnnie mała Ola Sadza z piosenką "Mamutek".
Czytaj więcej...

33W środę 9 marca 2016 r., w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej, grupa artystyczna Perły z Lamusa działająca przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku zaprezentowała swój najnowszy program "Ale to już było", podczas którego wystąpili goście specjalni Jadwiga Betka i Leszek Serdak.

Czytaj więcej...

01Trzy lata temu, 1 lutego 2013 roku, kilkoro zapaleńców - słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, postanowiło bawić, śmieszyć i... wzruszać siebie i innych. Założyli grupę rozrywkową "Perły z Lamusa". W czwartek 4 lutego,w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej grupa obchodziła swoje trzecie urodziny.

Czytaj więcej...

 

Byl taki czas Perly z LamusaW piątek 14 listopada w Patio Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej odbył się spektakl słowno - muzyczny "Był taki czas...", zaprezentowany przez Artystów  Grupy Teatralnej "Perły z Lamusa".

Spektakl słowno - muzyczny "Był taki czas ..." zgromadził tłumy na Patio Miejskiego Centrum Kultury, artyści Grupy Teatralnej Perły z Lamusa działającej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku zaprezentowali licznie zgromadzonej publiczności piosenki i wiersze patriotyczne oraz piosenki zakazane. Publiczność znakomicie przyjęła występ artystów  wspólnie śpiewając większość prezentowanych pieśni.

Czytaj więcej...

plakat dzien matki UTWW środę 28 maja 2014 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu Grupy Artystycznej "Perły z Lamusa" z okazji Dnia Matki. Organizatorem tego wydarzenia był Uniwersytet Trzeciego Wieku w Skarżysku-Kamiennej.

Grupa, którą prowadzi Pani Anna Tchórzewska (a składająca się ze słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Skarżysku-Kamiennej) z okazji Dnia Matki złożyła muzyczny i poetycki hołd najważniejszym kobietom w naszym życiu. Na koncert złożyły się najpiękniejsze piosenki opisujące m.in. relacje pomiędzy dzieckiem i matką, a w przerwach pomiędzy kolejnymi piosenkami recytowano "tematyczną" poezję.

Występ GA "Perły z Lamusa" został bardzo ciepło przyjęty przez liczną grupę gości, którzy zebrali się w Patio MCK.
Czytaj więcej...

131Występ grupy Perły z Lamusa z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Skarżysku-Kamiennej podczas koncertu z okazji dnia kobiet zorganizowanego w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej dnia 8 marca 2014 r.

Czytaj więcej...

plakat perly z lamusa

Grupa rozywkowa "Perły z Lamusa" zaprasza Państwa na program "Miłość Ci wszystko wybaczy", który odbędzie się 22 listopada 2013 r. o godz. 17.00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej /patio/.

Zapraszamy, w programie goście specjalni.

WSTĘP WOLNY.

Czytaj więcej...

plakat serce matki

138

Kilkoro zapaleńców - słuchaczy UTW postanowiło bawić, śmieszyć i... wzruszać siebie i innych. Założyli grupę rozrywkową "Perły z Lamusa" w dniu 1 lutego 2013 roku. 

W skład weszli: .....

Czytaj więcej...

Zapisz się do naszego Newslettera

Jeśli nie otrzymujesz naszych najnowszych informacji o działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Skarżysku to najwyższy czas aby zapisać się do naszego Newslettera.

Podaj swoje Imię, Nazwisko oraz adres e-mail i kliknij Zamawiam... na Twój adres zostanie wysłana wiadomość z prośbą o potwierdzenie subskrybcji biuletynu.

To tyle... od tej pory będziesz otrzymywał od nas wiadomości z informacjami dotyczącymi Uniwersytetu.