Drukuj
как создать сайт на Joomla 3
Trzy lata temu, 1 lutego 2013 roku, kilkoro zapaleńców - słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, postanowiło bawić, śmieszyć i... wzruszać siebie i innych. Założyli grupę rozrywkową "Perły z Lamusa". W czwartek 4 lutego,w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej grupa obchodziła swoje trzecie urodziny.
 
Na początku grupę tworzyło pięcioro ludzi:  Anna Tchórzewska, Danuta Głogowska, Bożena Winiarska - Kasprzyk, Mieczysław Siemiączko i Bogusław Zieliński. W ciągu miesiąca przygotowali program słowno-muzyczny "Portret kobiety". Oprócz scenek rodzajowych, humorystycznych wierszy okolicznościowych i piosenek znalazły się utwory W. Szymborskiej i A. Osieckiej.
 
- W ciągu tych trzech lat zagraliśmy 60 przedstawień, uważam, że to bardzo dużo jak na nasze młode lata, bywaliśmy w różnych miejscowościach, w Bliżynie, Suchedniowie, Odrowążku, Mroczkowie, Szydłowcu, Nowej Słup i wieli wielu innych - mówiła Anna Tchórzewska, założycielka grupy. W swoim repertuarze mają bajkę dla dzieci oraz bajkę dla dorosłych.
 
- Nasz pierwszy program przygotowaliśmy w ciągu miesiąca, wzruszający i trochę taki śmieszny "Portret kobiety", gdzie były smutki i radości, potem przyszły kolejne programy. Rocznie robimy cztery programy, są to programy związane z Dniem Matki, Dniem Kobiet. Jednym z piękniejszych programów, myślę, że się ze mną wszyscy zgodzą, był program "Był taki czas", do którego przygotowaliśmy się bardzo dobrze. Sami załatwiliśmy sobie mundury, nauczyliśmy się piosenek żołnierskich, patriotycznych, a końcowy finał, muszę się pochwalić, że to ja wymyśliłam, była piosenka "Żeby Polska była Polską", podczas której wystąpiliśmy w chorągiewkami - opowiada Anna Tchórzewska. Wzięliśmy również udział w konkursie Pieśni Patriotycznej organizowanej w Skarżysku, zdobyliśmy wyróżnienie, a na finał zaśpiewaliśmy właśnie piosenkę "Żeby Polska była Polską" - dodaje.
 
- Grupa jest bardzo liczna, zdyscyplinowana, spotykamy się dwa razy w tygodniu, ćwiczymy po dwie godziny, nie odpuszczamy. Największym problemem, wydaje mi się, że są piosenki, ponieważ łatwiej jest śpiewać bez podkładu, a trudniej z podkładem kiedy trzyma Nas rytm, melodia. Naprawdę muszę powiedzieć, że  stanowimy, można powiedzieć rodzinę, tak przyzwyczailiśmy się do siebie, że razem Nam się nie nudzi - podkreśla
 
Grupa "Perły z Lamusa" przygotowuje wspomnieniowy program przy okazji 8 marca, będzie to program pt. "Ale to już było...", marzeniem Anny Tchórzewskiej, reżyserki grupy jest zrealizowanie programu, poświęconemu Agnieszce Osieckiej.
 
Artykuł: portal skarzysko24.pl

Fotorelacja

Foto: M. Busiek portal skarzysko24.pl
Dostępne również na:
Google Plus logo facebook skarzysko24

01.jpg 03.jpg 04.jpg

06.jpg 07.jpg 08.jpg

09.jpg 11.jpg 12.jpg

13.jpg 15.jpg 16.jpg

17.jpg

русский бизнес