Zespół taneczny THE FIFTY FIVE został założony przez instruktorkę tańca i choreografkę Katarzynę Barańską w 2014 roku. Członkowie zespołu szkoleni są i przygotowywani do występów przez: Katarzynę Barańską, Artura Cieślika, a w 2017r. Mariusza Guraka. Zespół specjalizuje się w tańcach nowoczesnych.

W 2016 roku w czerwcu prezentował dwa układy taneczne na IX JUWENALIACH III WIEKU w Warszawie w Domu Kultury „Świt” przy ul. Wysockiego w  KATEGORII TEATR I TANIEC i otrzymał dyplom uczestnictwa.

Do sukcesów można zaliczyć udział w czterech Ogólnopolskich Festiwalach Tańca UTW w Skarżysku-Kamiennej:

 • I Ogólnopolskim Festiwalu Tańca UTW - Puchar i dyplom za zajęcie 2 miejsca (2015)

 • zwycięstwo na II Ogólnopolskim Festiwalu Tańca UTW – Puchar i dyplom za zajęcie I miejsca. (2016)

 • III Ogólnopolskim Festiwalu Tańca UTW – Puchar i dyplom za zajęcie 2 miejsca (2017)

 • IV Ogólnopolskim Festiwalu Tańca UTW – Puchar i dyplom za zajęcie 3 miejsca (2018)

Zespół taneczny THE FIFTY FIVE występował na inauguracjach i zakończeniach roku akademickiego, oraz czterokrotnie grał na rzecz WOŚP w Skarżysku-Kamiennej.

W roku 2018 brał udział w I festiwalu Seniorów organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego z okazji 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego i zakwalifikował się do finału, w roku 2019 występował na I Miedzynarodowych Targach Seniorów w Kielcach.

Obecnie zajęcia prowadzone są przez instruktorkę tańca Katarzynę Barańską wraz z jej wychowankami Martynę Imiela i Aleksandrę Malik oraz instruktora Artura Cieślika.

Terminarz zajęć:

 • Kasia Barańska
       piątek godz. 14:30
       sobota godz. 10:00

 • Artur Cieślik
       czwartek godz. 14:15

 


Występ zespołu w dniu 12 października 2019 r. na I Międzynarodowych Targach Seniorów w Kielcach.


Występ zespołu podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Udziału zespołu w eliminacjach na I Świętokrzyskim Festiwalu Seniorów organizowany przez Urząd Marszałkowski w Kielcach.

Zespół zakwalifikował się w Kategoria Taniec

Więcej informacji kliknij link: https://www.swietokrzyskie.pro/swietokrzyski-festiwal-seniorow-pelen-niezwyklych-wrazen/


Występ zespołu podczas koncertu z okazji Dnia Kobiet, który się odbył w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej dnia 8 marca 2014r.

89
90
91
93
94
95
96
97
98
99
100
101