UTW zakonczenie bigW piątek w Miejskim Centrum Kultury odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2013/2014 skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zakończenie roku akademickiego U3W było doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowej działalności Uniwersytetu i zaprezentowania planów jego funkcjonowania w przyszłości.

W spotkaniu podsumowującym tegoroczne działania U3W, oprócz studentów udział wzięli przedstawiciele władz miasta.W krótkim wystąpieniu Prezydent Miasta Roman Wojcieszek odniósł się do historii Uniwersytetu i celów jakie przyświecały podczas jego tworzenia (m.in. zachęcenie do aktywności ludzi starszych). Prezydent przypominał, że na początku wiele osób wątpiło w sukces U3W - tymczasem  z roku na rok rośnie liczba słuchaczy (w tym roku ponad 300), potwierdza to sens organizacji zajęć U3W.Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowego dorobku skarżyskiego U3W, uhonorowania słuchaczy, którzy najaktywniej angażują się w życie Uniwersytetu, a także do wyrażenia nadziei na kolejne spotkanie w tym gronie już w październiku.
Tymczasem 28 sierpnia 2014r. rozpoczną się zapisy na kolejny rok akademicki - 2014/2015 - na Uniwersytet Trzeciego Wieku. Przewidywany termin rozpoczęcia zajęć - 0 6.10.2014r. (inauguracja roku akademickiego 3.10.2014r.).

Opłaty za uczestnictwo na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w roku akademickim 2014/2015:
- opłata roczna w wysokości 100 PLN (płatna jednorazowo), w ramach której będzie można uczestniczyć we wszystkich zajęciach,
- dodatkowe zajęcia płatne rocznie: informatyka 50 PLN, zajęcia na basenie  50 PLN.

Fotorelacja

Foto: M. Busiek portal skarzysko24.pl
Dostępne również na:
Google Plus logofacebookskarzysko24