inauguracja roku akademickiego 2014 2015W piątek 3 października 2014 r. w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury uroczyście zainaugurowano rok akademicki 2014/2015 na skarżyskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. W siódmy rok działalności koordynatorzy inicjatywy, która cieszy się dużą popularnością w środowisku skarżyskich seniorów, wchodzą z optymizmem, chęcią doskonalenia oferty U3W i poszerzania kręgów odbiorców jego oferty.

Na inaugurację - oprócz słuchaczy - przybyli m.in. Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Roman Wojcieszek, jego zastępca Grzegorz Małkus i Przewodniczący Rady Powiatu Skarżyskiego Eugeniusz Cichoń (prywatnie również słuchacz U3W).

Po powitaniu wszystkich przez Przemysława Bieńka (koordynatora U3W) , chór odśpiewał "Gaudeamus Igitur". Później głos zabrał dyrektor Miejskiego Centrum Kultury - Krzysztof Szczygieł: - Rozpoczynamy kolejny rok akademicki, bazując na doświadczeniu i sprawdzonych już rozwiązaniach w organizacji działalności U3W, ale mamy w tym roku dla Państwa kilka niespodzianek  - np. nową pracownię językową...

W krótkim przemówieniu inauguracyjnym, Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Roman Wojcieszek przypomniał cele, jakie przyświecały tworzeniu U3W (m.in. zachęcenie do aktywności ludzi starszych), zwrócił również uwagę na zwiększającą się z roku na rok liczbę słuchaczy - co potwierdza, że taka inicjatywa w naszym mieście jest naprawdę potrzebna.
Oficjalną część uroczystej inauguracji roku akademickiego 2014/2015 skarzyskiego UTW zakończył wykład Krzysztofa Zemeły.

KW Foto: M.Busiek

Fotorelacja

Foto: M. Busiek portal skarzysko24.pl
Dostępne również na:
Google Plus logofacebookskarzysko24
inauguracja roku akademickiego 2014 2015 plakat