30 stycznia 2020 r. w Patio Miejskiego Centrum Kultury odbył się Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek Chóru Mezzoforte.

Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku MEZZOFORTE z siedzibą w MCK w Skarżysku-Kamiennej powstał na przełomie listopada i grudnia 2009 r. Założycielem i dyrygentem chóru jest  Iwona Wojciechowska. Od początku swojego istnienia chór aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Miejskiego Centrum Kultury, oraz rodzimej parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej.

Podczas koncertu usłyszeliśmy znane kolędy śpiewane często przy wigilijnych stołach, ale też te mniej znane. Za sprawą Iwony Wojciechowskiej (dyrygentki chóru) publiczność miała okazję poznać historię powstania niektórych kolęd. Koncert rozpoczęła kolęda „Powitać Pana”. Jedną z niespodzianek był występ solo pani Iwony Wojciechowskiej. 

- Pamiętam nasz pierwszy koncert w Sali konferencyjnej, śpiewaliśmy wtedy kolędy jednogłosowo, dwu-głosowo, a dzisiaj śpiewają już panowie i panie. Śpiewają soprany, alty, tenory i basy. Wiernym naszym przyjacielem i akompaniatorem jest pan Tomasz Sykuła - podkreślała Iwona Wojciechowska. 

Publiczność podziękowała artystom za wspaniały występ gromkimi brawami.

Fotorelacja
Foto: portal skarzysko24.pl

Dostępne również na:
skarzysko24

 

noworoczny koncert koled i pastoralek chor Mezzoforte 2020