W Sali Patio Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej 6 października 2021 r.odbyła uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022 na skarżyskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Na początku słuchacze UTW usłyszeli hymn studencki "Gaudeamus igitur". Później wszystkich zebranych przywitała Jadwiga Pochwała, prezes Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Skarżysku. Wśród gości znaleźli się m.in. Katarzyna Bilska, członek Zarządu Powiatu, Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta, Grażyna Majewska, dyrektor MCK.

- Inauguracja to najlepszy moment by podziękować państwu za minione lata, a mami ich już za sobą trzynaście, z półtoraroczną przerwą. Dziękujemy za zainteresowanie Uniwersytetem, aktywność, zaangażowanie i oczywiście witamy bardzo serdecznie nowych słuchaczy – mówiła Jadwiga Pochwała.

- Bardzo cieszymy się, że wreszcie mogliśmy wrócić do rzeczywistości, że możecie nas odwiedzać i podejmować różne aktywności. W tym pięknym dniu pragnę złożyć państwu najpiękniejsze życzenia. Życzę dużo uśmiechu i przede wszystkim dużo zdrowia oraz spełnienia marzeń – zaznaczała Grażyna Majewska, dyrektor MCK.

Katarzyna Bilska w imieniu starosty skarżyskiego wręczyła pani prezes UTW mały upominek, publikacje Powiatu Skarżyskiego, które ostatnio zostały wydane.
W imieniu prezydenta miasta oraz własnym Krzysztof Myszka dokonał oficjalnej inauguracji roku akademickiego 2021/2022 na skarżyskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

- Czuję się zaszczycony mogąc ponownie wspólnie z państwem rozpocząć kolejny rok akademicki skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jesteście państwo doskonałym przykładem iż na naukę i rozwój nigdy nie jest za późno. Gratuluję zapału i determinacji. Życzę wytrwałości w samodoskonaleniu i realizowaniu pasji. Jestem przekonany, iż rozpoczynający się nowy rok akademicki będzie obfitował w nowe doświadczenia i wyzwania – podkreślał Krzysztof Myszka.

Podczas inauguracji nie zabrakło występów artystycznych. Przed zebraną publicznością wystąpili Oliwia Jarosz, Miłosz Dobrucki i Oliwia Kasińska oraz zespół taneczny The Fifty Five.

Uniwersytet działa w ramach Stowarzyszenia, jego siedzibą jest Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, a patronat organizacyjny nad działalnością uniwersytetu sprawuje Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej.

Słuchaczem Skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku może zostać każda osoba, która ukończyła 50 rok życia, nieczynna zawodowo lub bezrobotna, bez względu na poziom swojego wykształcenia. Co roku w zajęciach UTW uczestniczy około 250 osób.

Na Uniwersytecie prowadzone są zajęcia (wykłady, warsztaty, seminaria) w różnych dziedzinach nauk, w szczególności medycyny, profilaktyki zdrowia oraz ekologii, kultury i sztuki, nauk społecznych i ekonomicznych, nauk technicznych i krajoznawczo-turystycznych.

Info: portal skarzysko24.pl