I Ogólnopolski Festiwal Tańca UTW (foto+video)

9 grudnia 2015 r. w Miejskim Centrum Kultury odbył się  I Ogólnopolski Festiwal Tańca Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Imprezie patronował Prezydent Miasta Konrad Krönig.

Festiwal był jednocześnie podsumowaniem warsztatów tanecznych, które organizowane były przez Stowarzyszenie Trzeciego Wieku "Aktywni" od października do listopada w Miejskim Centrum Kultury. Uczestniczyli w nich między innymi słuchacze UTW. Głównym celem organizacji festiwalu w naszym mieście była integracja środowiska wokół kultury oraz współpraca słuchaczy UTW z różnych miast Polski.

Początkowo do udziału w konkursie zgłosiło się sześć zespołów,ale ostatecznie na scenie MCK zaprezentowały się cztery zespoły: dwie z  Lublina i dwie ze Skarżyska.

Po obradach jury, którym przewodniczył Tomasz Kurczyński- trener tańca towarzyskiego- ogłoszono wyniki.

Pierwsze miejsce zajął zespół: The Fifty Five (Stowarzyszenie Trzeciego Wieku "Aktywni", Skarżysko) w prezentacji "That man", drugie Grupa Taneczna Flow (Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku) w prezentacji "Let's Get Loud ", trzecie Grupa Taneczna Flow (Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku) w prezentacji "Toca Toca", a czwarte zespół Funny Girls (Stowarzyszenie Trzeciego Wieku "Aktywni", Skarżysko) w prezentacji "Bachata".

W programie artystycznym wystąpiła grupa "Perły z Lamusa" działająca przy UTW w Skarżysku. Publiczność  miała również okazję zobaczyć występy młodych tancerek ze Strefy Tańca Art Dance oraz pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu: Julii Kulińskiej i Kacpra Kleczaja (Respect Dance).

Na zakończenie uczestnicy festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary, które wręczał prezydent Konrad Krönig.

Foto: M. Busiek portal skarzysko24.pl

I ogolnopolski festiwal tanca UTW