Zespół taneczny THE FIFTY FIVE

Zespół "The Fifty Five"

zespol The Fifty Five

Zespół taneczny THE FIFTY FIVE został założony przez instruktorkę tańca i choreografkę Katarzynę Barańską w 2014 roku. Członkowie zespołu szkoleni są i przygotowywani do występów przez: Katarzynę Barańską, Artura Cieślika, a w 2017r. Mariusza Guraka. Od 2020 roku zajęcia taneczne prowadzi również Mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich Marek Bilski. Zespół specjalizuje się w tańcach nowoczesnych.

W 2016 roku w czerwcu prezentował dwa układy taneczne na IX JUWENALIACH III WIEKU w Warszawie w Domu Kultury „Świt” przy ul. Wysockiego w  KATEGORII TEATR I TANIEC i otrzymał dyplom uczestnictwa.

Do sukcesów można zaliczyć udział w czterech Ogólnopolskich Festiwalach Tańca UTW w Skarżysku-Kamiennej:

• I Ogólnopolskim Festiwalu Tańca UTW - Puchar i dyplom za zajęcie 2 miejsca (2015)
  • Zwycięstwo na II Ogólnopolskim Festiwalu Tańca UTW – Puchar i dyplom za zajęcie I miejsca. (2016)
  • III Ogólnopolskim Festiwalu Tańca UTW – Puchar i dyplom za zajęcie 2 miejsca (2017)
  • IV Ogólnopolskim Festiwalu Tańca UTW – Puchar i dyplom za zajęcie 3 miejsca (2018)
  • V Ogólnopolskim Festiwalu Tańca UTW – Puchar i dyplom za zajęcie 2 miejsca (2019)
  • VI Ogólnopolskim Festiwalu Tańca UTW – Puchar i dyplom za zajęcie 1 miejsca (2020)

Zespół taneczny THE FIFTY FIVE występował na inauguracjach i zakończeniach roku akademickiego, oraz czterokrotnie grał na rzecz WOŚP w Skarżysku-Kamiennej.

W roku 2018 brał udział w I festiwalu Seniorów organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego z okazji 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego i zakwalifikował się do finału, w roku 2019 występował na I Miedzynarodowych Targach Seniorów w Kielcach.

Obecnie zajęcia prowadzone są przez instruktorkę tańca Martynę Imielę oraz instruktora Marka Bilskiego.

Terminarz zajęć:

• Martyna Imieka
         poniedziałek godz. 13:00

• Marek Bilski
         czwartek godz. 11:00

Występ zespołu The Fifty Five podczas I KIELECKICH SENIORALIÓW 2023

Występ zespołu The Fifty Five podczas 31. Finału WOŚP

Występ zespołu The Fifty Five podczas VII Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca UTW

Występ zespołu The Fifty Five podczas Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022

Występ zespołu The Fifty Five podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zespół zaprezentował dwa tańce:

• Powiew Wschodu (zdjęcia w sukienkach Bollywood)
  • Mix cha cha cha (zdjęcia w chustach i krótkich sukienkach z frędzlami)

Występ zespołu w dniu 12 października 2019 r. na I Międzynarodowych Targach Seniorów w Kielcach.

Występ zespołu podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Udziału zespołu w eliminacjach na I Świętokrzyskim Festiwalu Seniorów organizowany przez Urząd Marszałkowski w Kielcach.

Zespół zakwalifikował się w Kategoria Taniec

Więcej informacji kliknij link: https://www.swietokrzyskie.pro/swietokrzyski-festiwal-seniorow-pelen-niezwyklych-wrazen/

Występ zespołu podczas koncertu z okazji Dnia Kobiet, który się odbył w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej dnia 8 marca 2014r.