Zajęcia ruchowe odbywać się będą

w Miejskim Centrum Kultury w sali nr 102

 

PILATES - zajęcia prowadzi Pani Anna Wojdas

Wtorek

 •  9:00 - 10:00 - MCK (sala 102), grupa zaawansowana
 • 10:00 - 11:00 - MCK (sala 102), grupa średniozaawansowana

Czwartek

 • 9:00 - 10:00 - MCK (sala 102), grupa zaawansowana
 • 10:00 - 11:00 - MCK (sala 102), grupa podstawowa

GIMNASTYKA - zajęcia prowadzi Pan Sylwester Wróbel

Poniedziałek

 • 9:00 - 10:00 - grupa korekcyjna
 • 10:00 - 11:00 - grupa usprawniająca

Środa

 • 9:00 - 10:00 - grupa korekcyjna
 • 10:00 - 11:00 - grupa usprawniająca

HALA - zajęcia prowadzi Pani Katarzyna Kotte

Wtorek

 • 18:00 - 19:00 - Pilates
 • 19:00 - 20:00 - Tabata

Czwartek

 • 19:00 - 20:00 - Step

 

 


ĆWICZENIA RUCHOWE

zajęcia na sali dla uczestników UTW o różnym stopniu zaawansowania

 • początkujące

Dla osób początkujących, tych które do tej pory prowadziły mało aktywny tryb życia, a także z różnymi problemami zdrowotnymi tj problemy z kręgosłupem\, kardiologiczne. Są to spokojne ćwiczenia na macierzy relaksacyjnej muzyce z elementami PILATES mające na celu poprawę samopoczucia poprzez wzmocnienie i uelastycznienie ciała.

 • średnio zaawansowane

przeznaczone dla tych, którzy korzystali już z zajęć oferowanych przez UTW.

Średnia intensywność i nieskomplikowany pod względem koordynacyjnym zestaw ćwiczeń, pozwalają uczestniczyć w nich wszystkim, bez względu na wiek, płeć i wydolność fizyczną. Umiarkowane tempo, ciekawa muzyka regulowany dobór obciążenia pozwalają ćwiczyć każdemu. Poznajemy podstawowe kroki aerobowe oraz technikę ćwiczeń wzmacniających.

Wykorzystujemy przyrządy tj. maty piłeki, taśmy, drabinki.

 • zaawansowane

ZUMBA/AEROBIC

Zajęcia zainspirowane połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness przy czym wcale nie trzeba być mistrzem tańca. Kroki podstawowe są na tyle proste, że przypominają bardziej swobodne, imprezowe szaleństwo, niż żmudne ćwiczenia. Ta specyficzna forma ruchu to kombinacja rytmów latynoskich i międzynarodowych, tj. salsa, cumbia, reggae, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha, rumba, twist .... i wiele innych.

UIIIW 2 UIIIW 3

 

DIETA DLA POCZATKUJACYCH

Żeby podtrzymać tradycję, wspierając się wzajemnie w trudnych chwilach ,,odwyku" od niezdrowych dla naszego organizmu, ale wspaniałych dla naszego podniebienia przekąskom, rozpoczynamy, albo już co niektórzy rozpoczęli nasz prywatny klubowy post. Mianowicie odrzucamy wszystko co niezdrowe dla naszego ciała i ducha; słodycze, niezdrowe przekąski, colę w zamian dostarczamy więcej surówek, warzyw, ryb, nasion i  orzechów.

Niezdrowe czyli o wysokim indeksie glikemicznym węglowodany to głownie te co nie pamiętamy że zjedliśmy……….., ciastko w pośpiechu, pączek, cukierek, chips, bułka słodka, popita colą czy innym słodkim napojem etc.

A WIĘC ODRZUCAMY, TO WSZYSTKO  pamiętając, że nasz organizm będzie nam za to wdzięczny.

Pliki do pobrania
Dieta dla początkujących     BMI
word   adobe reader     word   adobe reader

Procedury bezpieczeństwa

w SKARŻYSKIM UNIWERSYTECIE TRZECIEGO WIEKU w Skarżysku-Kamiennej

Ze względu na wciąż istniejące zagrożenie epidemiologiczne wirusem COVID-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników zajęć prosimy o zapoznanie się z procedurami i stosowanie ich podczas pobytu w obiekcie Miejskiego Centrum Kultury oraz we wszystkich miejscach gdzie odbywają się zajęcia SUTW.

§ 1
Postanowienia ogólne

 1. Niniejsze procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19, dotyczą wszystkich uczestników zajęć na SKARŻYSKIM UNIWERSYTECIE TRZECIEGO WIEKU.
 2. Celem procedur jest zminimalizowanie zagrożeń chorobą COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa (SARS-CoV-19).
 3. Procedury określają działania, które zminimalizują możliwość zakażenia, ale mimo wszystkich podjętych środków bezpieczeństwa, nie pozwolą w 100% wyeliminować ryzyka związanego z zakażeniem, dlatego wyrażając zgodę na udział w zajęciach należy wypełnić oświadczenie, stanowiące załącznik oraz klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych.
 4. Przy każdym wejściu do budynku MCK, jak również przy wyjściu ewakuacyjnym z Sali widowiskowo- kinowej umieszczone zostały pojemniki z płynem dezynfekującym.
 5. Ponadto pojemniki z płynem dezynfekującym umieszczono dodatkowo w miejscach, adekwatnych do prowadzenia działań, tak, by umożliwić osobom korzystającym z ZAJĘĆ częstą dezynfekcję - przy każdej Sali na której odbywają się zajęcia słuchaczy SUTW.
 6. W budynku MCK obowiązuje nakaz stosowania środków ochrony osobistej takich, jak maseczki, przyłbice, rękawiczki jednorazowego użytku.
 7. Przy wyjściach umieszczone są pojemniki na zużyty sprzęt ochrony osobistej.
 8. W toaletach oraz na korytarzach umieszczono informacje dotyczące zasad higieny i zaleceń służb sanitarnych.
 9. W toaletach suszarki nadmuchowe do odwołania zostały wyłączone i zastąpione ręcznikami jednorazowymi.

§ 2
SŁUCHACZE SUTW

 1. Słuchacze zobowiązani są przychodzić w maseczkach na twarzy, przy wejściu należy zdezynfekować ręce.
 2. Podczas przebywania w MCK regularnie często i dokładnie myć ręce wodą z mydłem, zgodnie z instrukcją znajdującą się przy umywalce, i dezynfekować osuszone dłonie środkiem na bazie alkoholu.
 3. Nie gromadzić się !
 4. Zachowywać bezpieczną odległość między sobą (minimum 1,5 metra).
 5. Podczas kaszlu i kichania zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką (jak najszybciej wyrzucić chusteczkę do zamkniętego kosza) i umyć ręce.
 6. Starać się nie dotykać dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu.
 7. Przenosić ze sobą sprzęt do ćwiczeń (karimaty).
 8. Zakazuje się uczestnictwa w zajęciach osób, u których wystąpiły objawy gorączki, duszności, kaszlu, kataru, trudności w oddychaniu lub duszności lub utraty smaku i węchu.
 9. Na terenie obiektów wprowadzony zostaje zakaz spożywania posiłków. Uczestnicy zajęć mogą mieć ze sobą napoje.
 10. Uczestnicy wchodząc do obiektu muszą mieć maseczki ochronne. W zależności o formy zajęć instruktor może wyrazić zgodę na zdjęcie maseczek.
 11. Sala przeznaczona do zajęć będzie dezynfekowana przez MCK codziennie przed rozpoczęciem zajęć i po zakończeniu zajęć oraz wietrzona na każdej przerwie.
 12. Korzystanie z szatni bardzo ograniczone (pojedyncze osoby), dopuszczana jest zmiana obuwia na potrzeby zajęć ruchowych, bez gromadzenia się i grupowania osób.
 13. Na zajęcia należy przychodzić punktualnie tuż przed zajęciami. Nie ma możliwości przebywania w holu w oczekiwaniu na zajęcia.
 14. Zaleca się komunikację telefoniczną w sprawach nie wymagających osobistego kontaktu.

§ 3
Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem uczestnika zajęć

 1. W przypadku wystąpienia u uczestnika zajęć niepokojących objawów choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa (SARS-CoV-19)
 • gorączka
 • suchy kaszel
 • zmęczenie
 • utrata smaku czy węchu
 • trudności w oddychaniu lub duszności
 • utrata mowy lub zdolności ruchowych

należy uniemożliwić/ograniczyć jej kontakt z innymi oraz niezwłocznie powiadomić właściwą miejscowo powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną.

 1. Osoba, u której stwierdzono niepokojące obawy powinna oczekiwać na transport w pomieszczeniu, w którym jest możliwe czasowe odizolowanie jej od innych osób (w MCK wyznaczono pomieszczenie- izolatorium- sala nr 110s).
 2. Po ustaleniu obszaru, w którym poruszała się i przebywała osoba z niepokojącymi objawami, konieczne jest przeprowadzenie sprzątania zgodnie z procedurami oraz zdezynfekowanie powierzchni dotykowych (klamki, poręcze, uchwyty itp.).
 3. Zaleca się ustalenie listy pracowników oraz klientów, o ile to możliwe, przebywających w tym samym czasie i w tej samej części/częściach obiektu, co osoba podejrzewana o zakażenie, ponieważ może to być bardzo pomocne w działaniach służb sanitarnych.

 § 4
Postanowienia końcowe

 1. Procedury bezpieczeństwa wchodzą w życie z dniem przyjęcia przez Zarząd SUTW.
 2. Procedury obowiązują do odwołania.

Zapisz się do naszego Newslettera

Jeśli nie otrzymujesz naszych najnowszych informacji o działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Skarżysku to najwyższy czas aby zapisać się do naszego Newslettera.

Podaj swoje Imię, Nazwisko oraz adres e-mail i kliknij Zamawiam... na Twój adres zostanie wysłana wiadomość z prośbą o potwierdzenie subskrybcji biuletynu.

To tyle... od tej pory będziesz otrzymywał od nas wiadomości z informacjami dotyczącymi Uniwersytetu.