Ułatwienia dostępu

Terminarz zajęć ruchowych

Zajęcia ruchowe
Free

Zajęcia ruchowe

  • 00:00:00
  • podstawowa | korekcyjna | usprawniająca

Zajęcia ruchowe dla studentów Naszego Uniwersytetu odbywają się w różnym stopniu zaawansowania.

Proponujemy Państwu JOGĘ, PILATES i GIMNASTYKĘ.

JOGA
To idealna forma ruchu dla każdego, a dla seniorów szczególnie. Zajęcia prowadzi Anna Trzeciak. Joga obejmuje głównie asany rozciągające, pomocne w zachowaniu równowagi i uczące prawidłowego oddychania. Jednym słowem joga pomaga zachować sprawność fizyczną i pogodę ducha.

PILATES
to zestaw ćwiczeń, które jednocześnie wzmacniają i rozciągają mięśnie bez nadmiernej ich rozbudowy. Dzięki ćwiczeniom proponowanym przez instruktorkę Monikę Ptak-Korbacz zachowacie Państwo sprawność ruchową niezbędną w życiu codziennym. Regularny wysiłek fizyczny poprawia koncentrację uwagę, logiczne myślenie, szybkość podejmowania decyzji i pamięć. Daje elastyczność oraz jędrne, silne ciało, płaski brzuch i dłuższe, wyciągnięte mięśnie, a także ładne kształty. Poprawi twoją postawę. Ulży bólom i dolegliwościom. Poprawi Ci samopoczucie. Odciąży Twój kręgosłup, co może przywrócić parę utraconych centymetrów.  Zachęcamy do odwiedzenia strony z Pliatesem OnLine.

GIMNASTYKA (korekcyjna, usprawniająca)
Wśród głównych celów gimnastyki korekcyjnej prowadzonej przez Sylwestra Wróbla wymienia się leczenie wad postawy oraz zapobieganie im. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom zajęcia korekcyjne pomagają w utrwaleniu nawyku utrzymywania prawidłowej postawy ciała, a także powodują zwiększenie siły mięśni. Dzięki ćwiczeniom z zakresu gimnastyki korekcyjnej wady postawy nie pogłębiają się, ponadto pozwala ona na wzmocnienie partii mięśni odpowiedzialnych za utrzymywanie prawidłowej postawy, skracanie tych, które uległy nadmiernemu rozciągnięciu, i rozciąganie skróconych. Ponadto dobrze prowadzone zajęcia mogą być formą dodatkowej aktywności, która pozwoli na utrzymanie prawidłowej masy ciała.

Gimnastyka usprawniająca - ma na celu wspomaganie poprawy określonej dysfunkcji z uwzględnieniem przeciwwskazań i aktualnego samopoczucia ćwiczącego. Poprzez zwiększenie wydolności fizycznej i aktywację ruchową uzyskujemy likwidację dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów, zmniejszenie ograniczeń ruchowych, poprawę funkcjonowania układu krążeniowo-oddechowego i wydalniczego, regulację napięć mięśniowych wynikających z bólu lub nawykowej postawy, korektę wad postawy i nieprawidłowych stereotypów ruchu.Zajęcia ruchowe odbywają się w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej w sali nr 102

PILATES - zajęcia prowadzi Pani Monika Ptak-Korbacz

Wtorek

 9:00 - 10:00 - grupa podstawowa
10:00 - 11:00 - grupa podstawowa
11:00 - 12:00 - grupa podstawowa

Piątek

 12:00 - 13:00 - grupa podstawowaJOGA
- zajęcia prowadzi Pani Anna Trzeciak

Wtorek

08:00 - 09:00 - grupa podstawowa
09:00 - 10:00 - grupa podstawowa
10:300 - 11:00 - grupa podstawowaGIMNASTYKA
- zajęcia prowadzi Pan Sylwester Wróbel

Poniedziałek

09:00 - 10:00 - grupa korekcyjna
10:00 - 11:00 - grupa usprawniająca
11:00 - 12:00 - grupa usprawniająca

Piątek

09:00 - 10:00 - grupa korekcyjna
10:00 - 11:00 - grupa usprawniająca


DIETA DLA POCZATKUJACYCH

Żeby podtrzymać tradycję, wspierając się wzajemnie w trudnych chwilach ,,odwyku" od niezdrowych dla naszego organizmu, ale wspaniałych dla naszego podniebienia przekąskom, rozpoczynamy, albo już co niektórzy rozpoczęli nasz prywatny klubowy post. Mianowicie odrzucamy wszystko co niezdrowe dla naszego ciała i ducha; słodycze, niezdrowe przekąski, colę w zamian dostarczamy więcej surówek, warzyw, ryb, nasion i  orzechów.

Niezdrowe czyli o wysokim indeksie glikemicznym węglowodany to głownie te co nie pamiętamy że zjedliśmy……….., ciastko w pośpiechu, pączek, cukierek, chips, bułka słodka, popita colą czy innym słodkim napojem etc.

A WIĘC ODRZUCAMY, TO WSZYSTKO  pamiętając, że nasz organizm będzie nam za to wdzięczny.

Pliki do pobrania
Dieta dla początkujących     BMI
word   adobe reader     word   adobe reader

Szukaj