VIII Ogólnopolski Festiwal Tańca UTW (foto)

29 listopada 2023 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyła się VIII edycja Festiwalu Tańca Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Ideą imprezy jest taneczna integracja studentów - seniorów. Festiwal dedykowany jest zespołom tanecznym w kategorii wiekowej 50+ działającym przy Stowarzyszeniach Uniwersytetów III Wieku, Fundacjach i Domach Kultury.

Celem imprezy jest popularyzacja zespołowych form tanecznych, wymiana pomysłów i doświadczeń, konfrontacja dorobku artystycznego, inspiracja do twórczych poszukiwań nowych form i środków wyrazu artystycznego oraz integracja środowisk UTW.

Organizatorem festiwalu jest Skarżyski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Skarżysku-Kamiennej a współorganizatorem Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej oraz Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig.

Wyniki:

I miejsce zespół ROSA z GOK w Janowcu
II miejsce zespół "Jak nie my to kto" z UTW Mińsk Mazowiecki
III miejsce zespół Pretty Woman z UTW Oświęcim

Wyróżnienie: Zespół Gęsawa z GOK w w Puławach z siedzibą w Gołębiu

GRATULUJEMY!!!

Regulamin       Karta zgłoszenia
Word doc       Word docWord doc

o publikacji wizerunku

Word docWord doc

VIII OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TAŃCA UTW

Serdecznie zapraszamy zespoły i grupy taneczne do udziału w VIII Festiwalu Tańca Uniwersytetów Trzeciego Wieku, dedykowanym zespołom tanecznym w kategorii wiekowej 50+ działającym przy Stowarzyszeniach Uniwersytetów III Wieku, Fundacjach i Domach Kultury.

ORGANIZATOR:

Skarżyski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Skarżysku-Kamiennej

WSPÓŁORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej

Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig

TERMIN:

29 Listopada 2023 r.

MIEJSCE:

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25, 26-110 Skarżysko-Kamienna
Tel. 41/253-14-82 wew. 108

CELE FESTIWALU:

• Popularyzacja tańca i zespołowych form tanecznych seniorów,
  • Stworzenie możliwości zaprezentowania umiejętności tanecznych słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku,
  • Integracja środowisk UTW i środowisk artystycznych,
  • Rozwijanie wrażliwości estetycznej seniorów poprzez bezpośredni kontakt z kulturą.
  • Wymiana doświadczeń i pomysłów w zakresie pracy z zespołami.

POSTANOWIENIA OGÓLNE:

• Festiwal ma formułę konkursu.
  • W Festiwalu mogą wziąć udział zespoły artystyczne działające przy Uniwersytetach Trzeciego Wieku w Polsce oraz innych aktywnych środowisk seniorskich.
  • Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie pisemnego zgłoszenia
    w formie elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na oryginalnych kartach zgłoszenia w terminie do 30 października 2023 r.
  • Podpisanie oraz przesłanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na publikację wizerunku na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Karta uczestnictwa wraz z regulaminem znajduje się na stronie internetowej http://skarzyski-utw.pl/

JURY ORAZ KRYTERIA OCENY:

• Imprezę oceniać będzie komisja sędziowska wyznaczona przez organizatora.
  • Obrady Jury są tajne, a werdykty wydane na ich podstawie są ostateczne.
  • Jury ocenia: poczucie rytmu, technikę taneczną, interpretację muzyczną, bogactwo figur tanecznych, choreografię, strój i wrażenie estetyczne.

NAGRODY:

Zwycięzcy festiwalu otrzymają nagrody oraz dyplomy za zajęcie trzech pierwszych  miejsc.

Dla pozostałych zespołów tanecznych zostaną wręczone pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

DODATKOWE INFORMACJE:

• Uczestnicy prezentują program z własnych nagrań zarejestrowanych na własnych ośnikach elektronicznych opisanych w następujący sposób: nazwa zespołu, tytuł programu, czas prezentacji.
  • Czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut!!
  • Liczba osób w zespole - bez ograniczeń.
  • Każdy zespół może zaprezentować maksymalnie dwie choreografie.

ZARZĄD SUTW
w Skarżysku-Kamiennej