Ułatwienia dostępu

AKTUALNOŚCI

Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Chóru MEZZOFORTE (foto)

Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Chóru MEZZOFORTE (foto)

24 stycznia 2024 r. w Patio Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej przed licznie zebraną publicznością wystąpił Chóru MEZZOFORTE działający przy Skarżyskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Chór wystąpił z Noworocznym Koncertem Kolęd i Pastorałek.

W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku wybrzmiały kolędy, pastorałki oraz inne pieśni związane ze świętami. Noworoczne koncertowanie chóru Mezzoforte to już tradycja, która sięga niemal samych początków tej grupy wokalnej działającej w SUTW. Tradycji stało się zadość i w tym roku. Chór Mezzoforte, dyrygowany od samego początku przez Iwonę Wojciechowską, zaprezentował aż ponad dwadzieścia utworów. W repertuarze znalazły się zarówno najpopularniejsze, jak i te mniej znane dzieła kojarzone z Bożym Narodzeniem.

Chór Mezzoforte działa przy uniwersytecie trzeciego wieku, więc składa się z osób będących właśnie w takim wieku. Jednak chórzyści zapraszają na swoje występy również młodszych wykonawców. Tym razem były to Małgorzata Mańkowska, która swój debiut we wspólnym koncercie z chórem Mezzoforte zaliczyła osiem lat temu. Wtedy grała na flecie, o czym przypomniała dyrygentka Iwona Wojciechowska, a tym razem zaśpiewała kolędę „Mario, czy już wiesz”. Skarżyszczanka, uczennica II LO, otrzymała za wykonanie tego utworu wyróżnienie podczas niedawnego 30. Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek we Włoszczowie 2024.

Jeszcze młodsza niż Małgorzata Mańkowska wtedy, bo dziś zaledwie 8-letnia, jest Marysia Wesołowska, która również pojawiła się na scenie podczas koncertu i wraz z chórzystami zaśpiewała „Cichą noc”, za co oczywiście otrzymała gorące brawa.

Gościnnie z chórem Mezzoforte wystąpił też Roman Wojcieszek. Były prezydent Skarżyska-Kamiennej na co dzień śpiewa w innym skarżyskim chórze – Sursum Corda.

Podczas środowego koncertu chórowi dyrygowanemu przez Iwonę Wojciechowską akompaniował Tomasz Sekuła.

 

Szukaj