Ułatwienia dostępu

AKTUALNOŚCI

Wyjazd do Chorzowa i Katowic (foto)

Wyjazd do Chorzowa i Katowic (foto)

Z inicjatywy Zarządu SUTW 12 maja 2024 r. odbył się wyjazd do Chorzowa i Katowic. Słoneczny dzień sprzyjał wędrówce. Zielone alejki Parku Rozrywki doprowadziły uczestników wycieczki do PLANETARIUM. Tu nie odrywając stóp od ziemi, sięgnęliśmy gwiazd . Kosmiczna przestrzeń rzeczywiście nie ma sobie równych. Nieziemska podróż pełna tajemnic i nieprawdopodobnych zjawisk sprawiła, że niektórzy wpadli w objęcia Morfeusza. Ach, co to był za relaks!

Z pełną świadomością dotarliśmy do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Ten nowoczesny oszklony obiekt kryje w sobie samo piękno:
1. kondygnacja zawiera kolekcję malarstwa polskiego z przełomu XIX / XX wieku, rzeźby, plakaty i sztukę nieprofesjonalną
2. poziom tej oryginalnej budowli łączy przeszłość z teraźniejszością, ukazując bogatą historię Górnego Śląska. W tym labiryncie eksponatów odbija się też współczesność.

Od godz.17 do 20 byliśmy widzami w Teatrze Rozrywki w Chorzowie . Musical "Cabaret" przeniósł nas do Berlina w lata trzydzieste XX wieku. Krótka historia miłości w cieniu swastyki daje posmak słodko - gorzki. Spektakl roztańczony, rozśpiewany, stylizowany na lekki i luźny obyczajowo, tylko z pozoru służy rozrywce. Daje mnóstwo przeżyć i refleksji współczesnemu widzowi. Brawurowa gra aktorów, znakomita orkiestra, scenografia, ponadczasowe przesłanie uczyniły "Cabaret" widowiskiem doskonałym.

Wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni, bo zrealizowaliśmy zamierzony plan.

Organizatorzy SUTW.

 

Szukaj