Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 (foto)

4 października 2023 r. w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyła się Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 połączona z obchodami 15-lecia Skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Na początku słuchacze UTW usłyszeli hymn studencki "Gaudeamus igitur" w wykonaniu chóru Mezzoforte. Później wszystkich zebranych przywitała Jadwiga Pochwała, prezes Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Skarżysku, która przybliżyła 15-letnią działalność Uniwersytetu. Była to też doskonała okazja do podziękowań osobom, które zakładały w 2008 Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz tym, które tworzą go dzisiaj.

- Obchodzicie dzisiaj piękny jubileusz, jubileusz 15-lecia. Pamiętam moment założenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Skarżysku, byłem wtedy radnym rady miasta. To było duże wydarzenie, bo tego typu instytucji nie był nigdy w Skarżysku, wtedy zastanawialiśmy się czy damy radę. Zaczynaliśmy przy 30 studentach, dzisiaj mamy prawie 300, to jest dowód na to, jak aktywni są seniorzy w naszym mieście - mówił Konrad Kronig, prezydent miasta.

Gratulacje i życzenia złożyła Katarzyna Bilska, która oprócz listu gratulacyjnego od starosty specjalnie na tę okazję napisała wiersz (patrz poniżej).

- W imieniu pracowników Miejskiego Centrum Kultury oraz własnym życzę państwu w dalszym ciągu tej aktywności, którą wykazujecie się każdego dnia. Wytrwałości, uśmiechu na twarzy i żeby nasza współpraca układał się tak jak do tej pory - podkreślała Grażyna Majewska, dyrektor MCK.

Okolicznościowe życzenia złoży również Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta Skarżyska-Kamiennej.

Podczas inauguracji nie zabrakło występów artystycznych. Przed zebraną publicznością wystąpili: Chór MEZZOFORTE, Zespół taneczny The Fifty Five, Tango Argentyńskie wykonała para taneczna Anna Wojda - Piotr Sykulski, Oliwia Jarosz - uczennica I LO w Skarżysku-Kam., Młodzieżowy zespół wokalny ze SP 2 pod kierunkiem Ewy Kopeć.

Ostatnim akcentem spotkania był toast okolicznościowy i poczęstunek w Kawiarni MCK oraz dyskoteka lata 70 i 80 przy muzyce DJ Emila Eriva Kociełkiewicza.

Z okazji 15-lecia Uniwersytetu otrzymaliśmy przepiękne życzenia, gratulacje od Prezydenta Miasta Pana Konrada Kröniga oraz od Pana Artura Berusa Starosty Powiatowego oraz wiersz dedykowany naszym studentom napisany przez Panią Katarzynę Bilską Członka Zarządu Powiatu. Dziękujemy bardzo :).

Dostępne również na:
  facebook   skarzysko24