RÓŻ PO ZDROWIE - ONKOspacer - fotorelacja

Temat zdrowia jest bardzo ważny dla każdego człowieka. Październik nazywany jest "różowym miesiącem", czyli miesiącem profilaktyki raka piersi. Z tej okazji w Skarżysku-Kamiennej organizowana jest kampania informacyjno-profilaktyczna "Róż po zdrowie - Jestem świadoma - badam się". Kampanię rozpoczął ONKOspacer, który odbył się w niedzielę 1 pażdziernika 2023 r., a w którym udział wzięli słuchacze Skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W wydarzeniu udział wzięło blisko 50 pań. Uczestniczki marszu wyruszyły na spacer z ul. Powstańców Warszawy 5 w Skarżysku-Kamiennej z różowymi parasolkami, które otrzymały w prezencie. Metą spaceru był hotel Promień, gdzie obyła się dalsza cześć kampanii. Wszystkich przywitała prezes Stowarzyszenia Katarzyna Nowek. Odbyły się tam warsztaty edukacyjne, podczas których przeprowadzono wykład na temat profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy, tą tematykę poruszyła Bożena Miller-Kowal, ginekolog, położnik. Stowarzyszenie Dotyk Miłości przeprowadziło naukę samobadania piersi. Przeprowadzono interaktywny dialog z elementami psychoedukacyjnymi czyli spotkanie z Agatą Matysiak, psycholog i terapeutą. Ostatnim punktem spotkania była pielęgnacja ciała w chorobie nowotworowej.

Spotkanie uświetniła grupa artystyczna działająca pod patronatem Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej,  dla zebranych zaśpiewały Małgorzata Mańkowska, Alicja Rdzanek, Dominika Bracka. Wokalistyki przygotowała do występu Małgorzata Skuza.

Organizatorem spaceru było Stowarzyszenie Od Nowa.

roz po zdrowie spacer plakat